top of page

Вічна пам'ять і шана тим, хто пройшов крізь жахіття фашистських концтаборів


Кожен рік, 11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме 11 квітня 1945 року американські війська визволили в’язнів концентаційного табору Бухенвальд. В цей день Україна з усім світом вшановує пам’ять і вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори.

Вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Гоголівської ЗОШ І-ІІст. (керівник Савчук Т.В.) з учнями 7-го та 9-го класів разом із класними керівниками Савчук Т.В. і Бобко Л.М., бібліотекарем школи та керівником музейного куточка «Світлиця» Савчук Т.В, вчителем історії Мишкорізом О.В. та педагогом-організатором Горбан М.А. урочисто поклали квіти до пам'ятника Героям-воїнам, загиблим в боях за визволення нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників у Другій світовій війні 1941-1945рр. На цьому місці у вересні 1941 року знаходився пересильний концентраційний табір, для червоноамійців, які попали в полон у «Баришівському котлі».

До вшанування пам'яті приєдналась мешканка села Гоголів Породько Євгенія Олександрівна, яка розповіла свідчення очевидців тих страшних подій. З її слів: «У табір німці зігнали тисячі радянських військовополонених. Він займав територію близько 10 гектарів. Людей утримували під відкритим небом, звідси полонених гнали на тяжкі роботи, навіть не годуючи їх». За офіційними даними тут загинуло більше 900 чоловік військовослужбовців, прізвища яких невідомі, хоча зі слів очевидців смертей було набагато більше. Продовжив розповідь про концтабір вчитель історії Мишкоріз О.В., розповівши про відвагу однієї родини села Гоголів, яка ризикуючи власним життям переховувала полоненого солдата, якому вдалося втекти з табору.

Закінчився захід вшануванням пам'яті загиблих у німецьких таборах хвилиною мовчання.

Інші новини
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page